22 Kasım 2014 Cumartesi

Kitap Tanıtımı ve Yorumu- Bana Prenses Deme!

ARKA KAPAK:
Hırs, tutku, kıskançlık ve nefret duyguları arasında beklenmedik bir biçimde filizlenen muhteşem bir aşkın hikâyesini okumaya hazır mısınız? 

Babasının biricik prensesi, dünyalar güzeli Nil, bir gün cici kız olmaktan sıkıldığına karar verip çocukluğundan beri âşık olduğu Murat'ı tavlamanın yollarını ararken, kalbini âşık olmayı en son umacağı erkeğe kaptırır. 

Aşka inanmayan bir erkek olarak uzun soluklu ilişkilerden kaçınan ve herhangi bir şeye karşı alışkanlık geliştirmek fikrinden nefret eden Yiğit için yenilik, değişiklik, farklı tatları keşfetmek hayatının temel zevkleridir. Ansızın karşısına çıkan Nil'i tecrübesiyle baştan çıkarırken, bu oynadığı oyunda hayatının ve kalbinin kontrolünü tam anlamıyla ona kaptıracağından habersizdir.

Baş döndürücü güzellikte, masum ve tecrübesiz bir genç kızın, aşk oyunlarını teker teker öğrenişini gülümseyerek okuyacak ve âşık olduğunu sandığı erkek ile nefret ettiğini sandığı erkek arasında bocalarken, gerçek aşkı keşfedişine tanık olacaksınız.

YORUM:
Dünyalar güzeli babasının biricik kızı Nil, babasının yanında çalışan Murat’a çocukluğundan beri âşıktır. Murat’ın nişanlı olması Nil’in ondan vazgeçmesi için yeterli değildir. Nil, Murat’ı yani ilk ve tek aşkını tavlamak için şirkette babasının yanında stajyer olarak(çünkü Nil daha okuyor ve 19 yaşında) çalışmaya başlamak ister. Tek amacı Murat’a yakın olmaktır. İlk iş gününde ise babasının yanında kendini beğenmiş, yakışıklı ama bir o kadar da ukala olan Yiğit ile karşılaşır. Yiğit’ten anında nefret eder. Peki, sizce büyük aşklar nefretle mi başlar? 
Kendimi Boğaz Köprüsü’nden atmak istiyorum. Nasıl daha önce Vefa Enver okumamış olabilirim? Geçen zamanıma yazık! Neyse ne demişler geç olsun da güç olmasın! Sonunda Romantik Komedinin Kraliçesi ile tanıştım. Yazarın diline âşık oldum. Hani alışveriş listesi yazsa okurum dediğimiz yazarlar vardır ya, Vefa Enver’de artık benim o yazarlarımdan artık. Çooooooook başarılı. Romantik komediye bayılıyorsanız ya da bu türe yeni başlamak istiyorsanız bu kitap tam da size göre! Kesinlikle okuyun, okutun!

0 yorum:

Yorum Gönder