2 Haziran 2014 Pazartesi

İki Blog Bir Kitap 2.Blog Tur-Yorum
Hayır anlamıyorum. Her halta bir çözüm bulan, her şey hakkında bilgiye sahip olan İsviçreli bilim adamlarının aldatılma, kandırılma gibi insanı zehirleyen duygulara neden hala bir çözüm bulamadığını gerçekten anlamıyorum. Bu öyle bir duygu ki; düşündükçe, aklınıza geldikçe beyninizin içini kemirip durur sürekli. Tüm vücudunuzu ele geçirir adeta. O içinde bulunduğunuz hal, ne herhangi bir kelimeyle anlatılabilir ne de eyleme dökülebilir. O yüzden 'aldatılmak', 'aldatmak' gibi kelimelerin tanımını kendi içimde yapmayı bıraktım.
Hepimiz eşek gibi bunların ne anlama geldiğini gayet iyi biliyoruz. En azından sevgili yerine koyduğumuz o itin, soğuk ve ilgisiz tavırlarından aldatılıp aldatılmadığımızı anlayabiliriz.
Erkek milleti denilen canlıların sorunlarımıza çare olmasını beklersek boku yeriz.
Bu yüzden İsviçreli pezevenkleri beklemeden kendimce çözümler aramaya başladım.
İşte bunlar hep 'haSECRET!'

YORUM


Miray, kendi hayatında olan bir kadındır ta ki 3 yıllık sevgiliisi onu başka bir kadın için bırakana kadar.Bizim deli kız Miray'ın hayatı alt üst olmuştur.Çok sevdiği Harun ona  bunları yapmıştır çünkü.Kitap iki bölümden oluşuyor.Birinci bölüm ''Neydim?'' kısmı.İkinci bölüm ise ''N'Oldum?'' kısmı.Miray burada bize başına neler geldiğini, hayatının nasıl değiştiğini anlatıyor.
Kitap muhteşem!Duyduk duymadık demeyin aramıza yeni ve ve çok iyi bir yazar katılıyor.Bayanlar ve baylar karşınızda Pakize Ömürlübay.
Batılı dili,yaşantısı,felsefi düşünceleri,dobralığı,gözü karalığı ile yarattığı karakterler muhteşem.Ben kitabımızın ana karakteri Miray'a bayıldım.Onun kendini aramasını keyifle okudum.
Kitapta ki gay ve Miray'ın arkadaşı olan Görkem'e bayıldığımı da belirtmek istiyorum.Okurken kahkalarım eksik olmadı.

Kitaptan dersler çıkardığımı söylemeden geçemeyeceğim,her cümlenin bir anlamı vardı.Çıkardığım dersleri ''Alıntılar'' bölümünden okuyabilirsiniz.Bu kitabı sizlere şiddetle tavsiye ediyorum.Şimdiden keyifli okumalar!:)

0 yorum:

Yorum Gönder