8 Haziran 2014 Pazar

Gölge ve Kemik-Yorum


Onu yalnızca geçmişi... geleceği ise bir tek o kurtarabilir...

"Bekle!" diye sesimi yükselttim ama o çoktan arkasını dönmüştü. Kolunu tuttum, bizi izleyenlerden gelen şaşkınlık dolu seslere aldırış etmedim. "Bir yanlışlık olmalı. Ben... düşündüğünüz gibi..." Yavaşça bana dönüp kolunu tutan elime ters ters bakınca sustum. Elimi çektim ama öyle hemen geri adım atmayacaktım. "Ben düşündüğünüz kişi değilim," diye fısıldadım çaresizce.

Karanlıklar Efendisi biraz daha yakınıma geldi, sadece benim duyabileceğim bir sesle, "Kim olduğunu bildiğini hiç sanmıyorum!" dedi.


"Zengin fantastik öğelerle oluşturulmuş bir dünya, büyüleyici kurgu ve sizi kendine bağlayan duygusal bir kanca gibi... Sayfaları çevirirken kendinizden geçecek, final sahnesinde tüm tahminleriniz yanlış çıkacak ve doruk noktasında alnınızdan vurulmuşa döneceksiniz!"
Horn Book Magazine

"Bu büyüleyici dünya, içinde birçok tuzak barındırıyor. Mitolojiyle süslenmiş ve inandırıcı karakterlerle güçlendirilmiş roman sarsıcı sürprizlerle heyecanı ve adrenalini zirveye ulaştırıyor. George R. R. Martin ve J. R. R Tolkien hayranlarına özellikle tavsiye edilir."
RT Book Reviews

"Baş döndüren, eşsiz bir dünyada beklenmedik sürprizleri olan muhteşem bir kitap. Fantastik roman severlerin gözdesi olacak."
Library Journal

"Etkileyici betimlemelerle dolu, entrika ve akıl almaz büyülerle süslenmiş, içinde pek çok sürpriz barındıran bu macera aynı zamanda romantizm ile tehlikeli bir tutkuyu da bir arada sunuyor."
Publishers Weekly

"Leigh Bardugo sihirli parmaklarıyla harika bir roman yaratmış. Karakterler oldukça gerçekçi, kurduğu dünya ise bir o kadar egzotik ve hareketli. Fantastik tür okuyucuları bu seriye bayılacaklar."
BooklistBu kitapta insanlar çeşitli sosyal sınıflara ayrılmışlar.Şöyle ki;


Alina İle Malyen iki yetim, çocukluklarını yetimhane gibi bir yerde geçiriyorlar.Alina'nın güçlerini keşfetmeye gelen Grishalar onun güçlerini keşfedemiyor.
Aradan yıllar geçiyor Alina bir haritacı oluyor Malyen ise bir izci asker.Karanlıklar Diyarı'nı geçmek  isterken bir ışık patlaması oluyor ve bu ışık patlamasının kaynağı ise Alina'nın güçler.İşler bundan sonra değişiyor.Ne olucak dersiniz?
Kitap sürükleyiciydi bana Taht Oyunları'nı anımsattı onun gibi başarılı bir kurgusu olması dışında yine de okuduğum hiçbir kitaba benzemiyordu.
Yazarın dili akıcıydı ve bir o kadar da güzeldi,olaylar Alina'nın ağzından anlatılmıştı bu da benim hoşuma gitti çünkü kahraman anlatıcı bakış açısını okumayı severim.Kesinlikle okunması gereken kitaplardan biri!

1 yorum:

 1. Merhaba,
  Blogunuzu çok beğendim ve sizi takibe aldım.
  Bende bloguma beklerim.
  Sevgiler,
  http://hayatimakyajla.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil