27 Mayıs 2014 Salı

İBBK-1.TUR


"On altıncı yüzyıl ile modern dünyanın zekice bir kurguyla iç içe geçtiği Benim On Altıncı Yüzyılım, okuru daha önce deneyimlemediği, keyifli bir zaman yolculuğuna çıkarıyor."

Küçük yaşlarda anne-babası ayrılan, ardından annesinin onu terk etmesiyle ailevi bağlara inancı kalmayan Cat, insan ilişkilerinde başarısız bir genç kızdır. Kendisiyle yakınlık kurmak isteyenlere karşı mesafeli duran, aynı zamanda aşka duvar örmüş biridir. Ta ki babası ve babasının hiç hoşlanmadığı nişanlısıyla çıktığı Floransa tatilinde tanıştığı, doğaüstü güçlere sahip bir Çingene onu 16. yüzyıl İtalya'sına gönderene kadar…

Zamanda yaptığı bu yolculuk sırasında tanıştığı birbirinden ilginç insanlar ve yaşadığı olaylar sayesinde hayata bambaşka pencerelerden bakmaya başlayan Cat, Rönesans İtalya'sındaki macerasına son verip modern yaşantısına dönmeyi başarabilecek midir?

"Merak uyandıran fantastik bir kurguyla yazılmış ve bunu okuyucunun hayal gücünü yormadan gerçekleştirmeyi başarmış olağanüstü nitelikte bir ilk roman."
-The New York Times-

"16. yüzyıl ile modern dünyanın zekice bir kurguyla iç içe geçtiği Benim On Altıncı Yüzyılım, okuru daha önce deneyimlemediği bir zaman yolculuğuna çıkarıyor."
-USA Today-

"İlham veren karakterlerle donatılmış, Harris'in esprili üslubunu konuşturduğu oldukça eğlenceli ve fantastik bir roman."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)

On altıncı yaş günü hediyesi olarak babası ve müstakbel üvey anne adayı Jenna-Cat Jenna'yı sevmiyor-ile Floransa'ya giden Cat'in başına ilginç bir olay gelir.Floransa gezisinde çingene Reyna,Cat'e bir büyü yapar ve onu 16.yya gönderir.Cat'in başına neler gelecek dersiniz?Peki kuzenlerinin yakın arkadaşı olan çapkın ve yakışıklı Lorenzo'nun aşkına karşı koyabilecek midir?

Yazarın dili çok akıcı ve çok samimiydi.Kitabı bir günde bitirdim diyebilirim.Bir o kadar da keyif aldım.Okuduğuma kesinlikle değdi.On altıncı yüzyıl ile ilgili iyi bir araştırmanın ürünü olan bu kitap sizi aynı zamanda dönemin sanatı ve yaşam tarzıyla ilgili bilgilendiriyor.Diyeceğim şu ki bu kitabı kesinlikle okunması gerekenler listenize ekleyin ve en kısa sürede temin edin:)


0 yorum:

Yorum Gönder