30 Haziran 2014 Pazartesi

Kocan Kadar Konuş-Yorum


"Türkiye'de kadınların DNA'larına kodlanmış olan evlenme saplantısı, ne yazık ki bizim ailede daha yoğun. Millete ailesinden genetik miras olarak mavi göz kalır, bize bu evlenme saplantısı kalmış. 'Sinek kadar eri olanın dağ kadar feri olurmuş' atasözü, anneannem Peyker'in lafıdır. Yani o sözü söyleyen ata, bizzat benim anneannem.

Sözün özü, kocan varsa varsın, yoksa da geçmiş olsun. Hele ki bir de 30'una gelip de bekâr kaldıysan bu dünyada yatacak yerin yok!"

Evli misin?
Ya nişanlı?
Sevgilin var mı?
O da mı yok!
Yaş kaç?
Hmm. Anlaşıldı.

Sen en iyisi bu kitabı bir oku. Yalnız değilsin Türk kızı! Senden çok var -ay bunu da yanlış anlayıp trip atarsın sen şimdi. Yok, öyle demek istemedik. Ailen, çevren, eşin-dostun-arkadaşınkankan, hepsi evlilik lafı ediyor değil mi? Ama zor iş.

Koca bulmak ÇOK zor iş arkadaş…

Efsun 30 yaşında olan Türk adetlerine göre ''evde kalmış'' sayılan %100 bir Türk kızıdır.Evdekiler tarafından sürekli koca bulmaya,evlendirilmeye zorlanan zavallı Efsun'un hikayesi anlatılıyor.
Dikkat!Bu kitap kahkahalarınız  yüzünden çevrenizce tuhaf karşılanmanıza neden olabilir:D Hayatımda abartmıyorum bu kadar güldürebilen nadir kitaplardan biri Kocan Kadar Konuş! O kadar samimi ve akıcı bir dili var ki sizi daha ilk andan sarıyor.Gülücükler suratımdan eksik olmadı.Kesinlikle okumanız gereken bir kitap:)

0 yorum:

Yorum Gönder